Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Biblioteka Regulamin Biblioteki Światła
Akcje Dokumentu

Regulamin Biblioteki Światła

przez Magdalena Dąbrowska Ostatnio zmodyfikowane 2006-10-07 16:58

Regulamin Biblioteki Światła
 

1. W Bibliotece Źródła i Światła mogą wypożyczać książki osoby należące do Źródła, lub do Światła.

2. Książki oraz płyty CD wypożyczane i oddawane są po spotkaniach modlitewnych we wtorki, w sali Jana Pawła II przy szafie z książkami. Przy zaistnieniu specjalnych okoliczności, książki mogą być wypożyczane i oddawane również przed spotkaniem.

3. Książki są wypożyczane na okres 4 tygodni od daty wypożyczenia.

4. W przypadku przekroczenia terminu zwrotu będzie pobierana opłata w wysokości 1zł za każdy kolejny tydzień przetrzymywania wypożyczonej książki.

5. Pobieranie opłat nie ma na celu wprowadzenia tyranii i zniechęcenia wypożyczających. Pragnę jedynie, aby do wypożyczania podchodzić poważnie. Pieniądze pochodzące z opłat karnych będą przeznaczone na zakup nowych książek, bądź też na pomoc uboższym członkom naszych wspólnot.

6. Z opłaty karnej będą zwolnione tylko te osoby, które nie mogły dotrzeć na spotkanie z przyczyn losowych, osoby chore, lub osoby, które wcześnie porozumiały się ze mną w sprawie dłuższego przetrzymywania książki. O chęci dłuższego przetrzymywania książki proszę mnie informować najlepiej przy wypożyczaniu.

7. W przypadku planowanej długiej nieobecności na spotkaniach, bądź też choroby, książkę może oddać inna osoba. Może się to przyczynić do lepszego poznawania siebie i do spełniania uczynków miłosierdzia względem bliźnich.

8. Istnieje możliwość rezerwacji danej książki oraz ustawienia się w kolejce w oczekiwaniu na zwrot danej pozycji. Można to uczynić na spotkaniu, lub też drogą internetową. Adres e-mail, bądź też numer gg, czy numer telefonu komórkowego podam każdemu indywidualnie.

9. Na każdym spotkaniu z moim udziałem staram się prezentować przynajmniej jedną pozycję, którą sama przeczytam. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie, ale nie oczekujcie ode mnie znajomości każdej książki z biblioteki, jeszcze nie przeczytałam wszystkich.

10. Aby nasza biblioteka jeszcze lepiej funkcjonowała, postanowiłam rozszerzyć swoją działalność na Internet. Na stronie: http://www.odnowa.waw.pl/Biblioteka/ możecie znaleźć krótkie opisy wraz z fragmentem danej książki. Strona ta jest przez cały czas w rozbudowie. Istnieje możliwość wysłania mi w Wordzie własnej recenzji, lub też napisania jej na kartce. Wtedy umieszczę ją na stronie.

11. Zachęcam do korzystania ze zbiorów biblioteki. Zawsze służę pomocą!!!


Oparte o Plone

Ta witryna jest zgodną z następującymi standardami: