Personal tools
You are here: Home Biblioteka Recenzje Floyd McClung "Ojcowskie serce Boga"
Document Actions

Floyd McClung "Ojcowskie serce Boga"

by Magdalena Dąbrowska last modified 2006-03-23 15:43

Floyd McClung jr „Ojcowskie serce Boga”

„Była nieśmiałą nastolatką, może nieco wyższą od innych dziewcząt. Byłem zmęczony i rozmowa z chichoczącą kilkunastoletnią dziewczyną była ostatnią rzeczą, na jaką miałem ochotę. Właśnie skończyłem rozmowę z grupą ludzi z Afryki Południowej na temat: „Ojcowskie serce Boga” i rozpaczliwie potrzebowałem odpoczynku. Odczuwałem jednak, że powinienem wysłuchać z uwagą tego, o czym chciała mi powiedzieć. Jej pytanie wydawało mi się prawie bez znaczenia, ale zacząłem się zastanawiać, czy dziewczyna przypadkiem nie toczy wewnętrznej walki, aby powiedzieć mi o czymś zupełnie innym. Może pytanie to było tylko sposobem podtrzymania rozmowy do czasu, gdy będzie mogła powiedzieć to, o czym faktycznie chciała porozmawiać. Zaczekałem więc, aż skończyła i zapytałem, czy chciałaby mi o czymś jeszcze powiedzieć. Spojrzała z ulgą. Usiadła obok mnie w tej małej zatłoczonej salce i prawie szeptem zapytała: „Czy mogę się wypłakać na twoim ramieniu?” „Jasne – odparłem, ale czy możesz mi powiedzieć, dlaczego?” Gdy opowiadała mi swoją historię, jej oczy napełniły się łzami. Ojciec umarł, kiedy była bardzo mała. Od tego czasu brakowało jej ramienia, na którym mogła się wesprzeć: nie miała tatusia, któremu mogłaby opowiedzieć o swoich wątpliwościach i rozczarowaniach, o osiągnięciach w szkole i planach na przyszłość. W jej sercu zagościł ból. Rozpaczliwie tęskniła za wielkimi, kochającymi ramionami, w których mogłaby się skryć i znaleźć pocieszenie. Nie wstydziła się płakać na moim ramieniu pomimo obecności swoich kolegów: potem zaczęliśmy rozmawiać z naszym Ojcem w niebie. Wspólnie poprosiliśmy Go, aby uleczył ból i wypełnił puste miejsce w jej życiu.

I On to uczynił. W kilka lat później, kiedy znów przyjechałem do Południowej Afryki, spotkałem tę samą dziewczynę. W pierwszej chwili nie poznałem jej, ale gdy przypomniała mi o tej szczególnej chwili naszej wspólnej modlitwy, wydarzenie to odżyło w mojej pamięci. Podziękowała mi za modlitwę i opowiedziała o wspaniałym doświadczeniu „ojcowskiego serca Boga”, jakie przeżyła podczas tamtej krótkiej modlitwy.”


Jest to książka dla tych, którzy pragną na nowo doświadczyć miłości Boga jako Ojca i zanurzyć się w Jego sercu. Czyli jednym słowem książka dla wszystkich. Czytając ją, na nowo przeżywałam relację z Bogiem jako ukochanym tatusiem, do którego mogę przyjść ze wszystkim i który ciągle mnie oczekuje i pragnie, abym trwała w Jego świętej obecności, który podnosi mnie z moich upadków i sprawia, że niczego mi nie brakuje.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: