Personal tools
You are here: Home Biblioteka Recenzje "Kim jesteś Duchu Święty?"
Document Actions

"Kim jesteś Duchu Święty?"

by Magdalena Dąbrowska last modified 2006-04-19 09:22
"Kim jesteś Duchu Święty?"
"Każdy z nas ma do spełnienia w Kościele i speołeczeństwie jakieś wyjątkowe, szczególne i niepowtarzalne zadanie. Każdy z nas został obdarowany przez Boga tak, by dopełniał tego, czego brakuje pozostałym i sam czerpał od innych to, czego potrzebuje i czym może być obdarowany. Potrzebujemy siebie nawzajem, jak w ciele oko potzrebuje ręki a głowa nóg. W tym właśnie wyraża się piękno Kościoła, ze wszyscy mamy sobie coś do podarowania. Odkrywając i realizując swój charyzmat, rozwijamy swoją osobowość, doświadczamy uczucia spełnienia i ubogacamy przyjmujących różnorodność darów. Wzajemna służba tym, co otrzymaliśmy, tworzy wspólnotę prawdziwie miłujących się osób."

"Charles Whitehead w książce "Pięćdziesiątnicą trzeba żyć" napisał: "Posiadam w domu narzędzia, które mi dano, abym pielęgnował drzewka owocowe w ogrodzie. Nigdy nie mam czasu, by ich używać, toteż moje jabłonki muszą same walczyć i zazwyczaj dają skromny plon. Często patrzę na moje doskonałe narzędzia i myślę, jakie są ładne. Czasem używam ich do innych celów, na przykład do przecięcia drutu. Może to wygodne, ale to nie jest ich właściwe użycie. A równocześnie moje drzewa owocowe dają nędzny i chory plon, ledwie nadający się do jedzenia, rosną bez pomocy, której potrzebują - mógłbym tę pomoc dać, gdybym używał danych mi narzędzi"."

"Kim jesteś Duchu Święty?" jest to praca zbiorowa pod redakcją ks. Mirosława Cholewy, wydana przez Centrum Formacji Odnowy w Duchu Świętym "Wieczernik" w Magdalence. Bardzo dobra książka, ukazująca na ile to jest możliwe osobę Ducha Świętego i jego działanie w różnych obszarach życia Kościoła i człowieka. Niewątpliwie przypomina, że Duch Święty jest "Miłością" Ojca do Syna oraz Syna do Ojca i jest równy w bóstwie Bogu Ojcu i Jezusowi Chrystusowi. W dzisiejszych czasach często zapominamy o Duchu świętym i Jego twórczym działaniu, dlatego myślę, że warto sięgnąć po tą książkę. "Kim jesteś Duchu Świety?" przeznaczona jest zarówno dla osób świeżo nawróconych, jak również dla "wspólnotowych wyjadaczy".

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: