Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Użytkownicy Piotr.Chromiec's Home Jędrzejki 2009
Akcje Dokumentu

Jędrzejki 2009

przez Piotrek Chromiec Ostatnio zmodyfikowane 2010-04-08 12:12

Bawiliśmy się w blisko 200-osobowym gronie. Przewodził nam Radek Florczak.

Jędrzejki 2009

Zaproszenie

Impreza Andrzejkowa współorganizowana przez naszą grupę odbyła się w sobotę 28. listopada. Gospodarzem było stowarzyszenie "Dom na Skale" działające przy parafii M.B. Łaskawej na warszawskim Bródnie. Sala, w której się bawiliśmy mieści się pod głównym kościołem; jest odnowiona i bardzo dobrze przystosowana do tego typu spotkań: jest bar, stoliki, krzesełka, a nawet kanapy. Jest też scena.

Pierwsi goście pojawili się tuż przed 19. Kilkanaście minut później zaczęło się już robić gwarno i dała się wyczuć atmosfera oczekiwania. Ludzie jeszcze nieśmiało częstowali się przekąskami. Ruszył bar, a w nim hit wieczoru - poncz. O 19.30 ks. Marcin Ożóg opiekun stowarzyszenia "Dom na Skale" oficjalnie rozpoczął zabawę. Chwilę potem Radek poprowadził nas do klasycznego poloneza. Niektórzy bali się, że przypadkiem trafili na studniówkę. Uspokoili się po chwili, kiedy wodzirej wyskoczył na scenę w żarówiastej peruce na głowie. Wiek imprezowiczów też wskazywał, że maturę zdali już jakiś czas temu ;)

Ważnym aspektem imprezy była możliwość spotkania z Jezusem Eucharystycznym - adoracja trwała aż do Mszy Świętej, którą ok 1 w nocy rozpoczęliśmy okres Adwentu.

Bardzo miłym akcentem był tort, który jeden z chłopaków ze "Światła" upiekł specjalnie dla swojej dziewczyny z okazji urodzin. Dziewczyna zaniemówiła, gdy nagle cała sala zaśpiewała: 100 lat, 100 lat... Chwilę później odzyskała pewność siebie i odważnie zdmuchnęła wszystkie migocące świeczki.

Większość osób, które bawiły się razem z nami mówiło mi później, że zabawa naprawdę im się podobała. Ksiądz opiekun wyraził chęć powtórki, dlatego z nadzieją patrzymy na zbliżający się karnawał.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy. Oby Bóg Wam wynagrodził tak, jak On potrafi i chce.


Oparte o Plone

Ta witryna jest zgodną z następującymi standardami: