Personal tools
You are here: Home Użytkownicy mar's Home Owoce jedności
Navigation
 
Document Actions

Owoce jedności

by Marcin last modified 2005-02-06 13:08

apropos wyjazdu ZFM

Okazuje się, że jedność pomiędzy grupami charyzmatycznymi jest kluczowa - oto fragment artykułu Joachima Badeni OP z portalu Mateusz.pl:

Jedność, której dziś brakuje

Wszystkie charyzmaty były bardzo żywe, ale przygasły, i to nie tylko w Krakowie, ale na całym świecie. Dlaczego? Bo zabrakło jedności pomiędzy charyzmatykami. Obecnie grupy z jednego miasta nie mają nawet kontaktu między sobą.

Bardzo silne przeżycia osobiste w grupie zamykają na kontakt z innymi ludźmi. Jeżeli przeżyłem coś, a inni tego nie doświadczyli, i na dodatek śmieją się z tego, to rodzi się we mnie zamknięcie.

Podczas I Kongresu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie wygłaszałem w czasie nocnego czuwania homilię (kongres odbywał się jeszcze w bazylice na Jasnej Górze, bo obecnie, z powodu wielości osób, został przeniesiony na wały klasztorne). Wszedłem na ambonę i poczułem, że świetnie rozumiemy się bez słów – to była całkowita jedność Kościoła. Powiedziałem tylko: “To jest to” i odpowiedziała mi burza oklasków, to była jedność głoszącego słowo i wiernych. Ten charyzmat jedności był bardzo wyraźny. Dzisiaj go brakuje.

 

Dlatego też szczególnie chciałem zachęcić do wyjazdu na weekend ZFM, gdzie mamy szansę budowac jedność nie tylko we wspólnocie, ale także z innymi grupami młodzieżowymi Odnowy.

Pełny tekst artykułu jest tutaj.

 


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: