Personal tools
You are here: Home Słowa ze spotkań Słowa z poprzednich lat 2008/09 Słowo wiodące na rok 2008-2009
Document Actions

Słowo wiodące na rok 2008-2009

by Piotrek Chromiec last modified 2008-10-17 11:36

Na spotkaniu diakonii rozeznającej, po modlitwie i rozmowie zdecydowaliśmy, że Słowem wiodącym na cały najbliższy rok posługi i formacji będzie DRUGI ROZDZIAŁ LISTU ŚWIĘTEGO PAWŁA APOSTOŁA DO FILIPIAN, wersety 1-11. Jest to kontynuacja. To samo Słowo towarzyszyło naszej grupie przez poprzedni rok.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 13 października 2008. Prowadziła je Gosia Kwiatek. Był na nim obecny nasz opiekun ks. Michał Bogdan, oraz wszyscy odpowiedzialni: Danusia, Ania, Piotrek i Krysia, która nas ugościła u siebe w domu.  Oto rozeznane Słowo:


Flp 2, 1-11 Chrystus, Bóg-Człowiek, wzorem pokory

 

Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli - jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie - dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie. Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich! To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: