Personal tools
You are here: Home Czytelnia Na Wielki Post
Document Actions

Na Wielki Post

Up one level

Kolekcja artykułów z serwisu Parafia Internetowa dotyczących Wielkiego Postu i świąt Wielkiej Nocy

Brama drogi pokuty (z Parafii Internetowej) by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
Środa Popielcowa jest wyjątkowa w swojej wymowie i znaczeniu. Ten dzień jest granicą pomiędzy karnawałem, w którym króluje radość, zabawa, beztroska, a Wielkim Postem, który przez czterdzieści dni trwania przygotowuje wiernych do spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym.
Ulecz nędznych, których chorobą są własne grzechy ... (z Parafii Internetowej) by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
"Ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz" (J 8, 11). Nadszedł czas, żeby zastanowić się nad sobą. Wielki Post pragnie zbliżyć nas do Chrystusa, abyśmy przed Nim wyznali wszystko co obciąża nasze serca, nasze sumienia i usłyszeli od Niego te same słowa, które usłyszała Jawnogrzesznica Magdalena...
Wielkopostne postanowienie (z Parafii Internetowej) by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
Świadomie i dobrowolnie poświęcają swój nałóg, poddając się swoistemu cierpieniu i przez czterdzieści dni nie palą. Są wytrwali, choć ich wcale nierzadko kusi, aby sięgnąć po papierosa. Ale za to, gdy się skończy Wielki Post, przychodzi Święto Zmartwychwstania Pańskiego, znów wracają do swojego nałogu. A szkoda, bo przez czterdzieści dni obyli się bez papierosa i nałóg już został mocno przytłumiony, łatwiejszy do pokonania.
NA KRZYŻ Z NIM ( z Parafii Internetowej) by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
Tryumfowało zło, zwyciężało zaślepienie. Zabrakło odważnych, którzy opowiedzieliby się za Jezusem, z obawy, że mogliby się narazić rozwydrzonemu tłumowi. O jakże samotny był wtedy Jezus! Opuszczony przez do niedawna najwierniejszych, wyszydzony przez tych, którzy jeszcze tak niedawno słali swe płaszcze na drodze, a inni obcinali gałązki z drzew i stali nimi drogę (Mt 21,8), gdy wjeżdżał do Jerozolimy. Dzisiaj ten tłum był przeciwko Niemu i wydawał na Niego okrutny wyrok: "Na krzyż z nim! "
Szatan zdemaskowany (o filmie "Pasja") - z Parafii Internetowej by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
Zanim oglądnąłem, a raczej głęboko przeżyłem, film "Pasja", nasłuchałem się, jak wszyscy, negatywnych opinii tak zwanych "autorytetów". A że niektóre autorytety były bardzo podejrzane – jak chociażby strojący się w szaty mędrca reżyser oceniający czy film jest zgodny z Ewangelią, a znany z życia publicznie z nią niezgodnego - z tym większą ciekawością wybrałem się na film o ostatnich 12 godzinach życia Pana Jezusa.
WIELKI CZWARTEK - z Parafii Internetowej by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
Eucharystia to tajemnica bezgranicznej miłości. Tajemnica na której oparte jest życie Kościoła.
Prochem jesteś... - z Parafii Internetowej by Marcin — last modified 2005-02-21 11:48
Nadchodzi oto czas, w którym wyciszamy karnawałowe zabawy, hałaśliwą muzykę, pęd ku światu, by w skupieniu i zadumie już niebawem przeżyć moment przejścia z czasu beztroskiej radości w czas pogłębionej refleksji nad sensem naszego życia i naszej wiary.

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: