Personal tools
You are here: Home Świadectwa
Document Actions

Świadectwa

by Marcin last modified 2005-10-08 17:32

ŚWIADECTWO: KS. ANDRZEJ GREFKOWICZ - MEDJUGORIE
> Propozycja tam podana, w moim odczuciu, jest wbrew wszelkim "zasadom gry", które zostały podane w ewangelizacji. Mianowicie w ewangelizacji jest tak: najpierw kerygmat, potem katecheza, najpierw obudzenie wiary - potem praktyki, a tam - dokładnie odwrotnie.
więcej...
>

DAJ SIĘ UWIEŚĆ CHRYSTUSOWI
> W szkole przestałam być akceptowana już dawno ze względu na moje religijne przekonania. Zaczęłam oddalać się od Boga, bo nie dawał mi tego, co chciałam. Stałam się osobą zamkniętą, przestałam dbać o swój wygląd zewnętrzny, uciekałam do środowisk, które potrafiły zaimponować mi papierosami, alkoholem, przekleństwami, nieustabilizowanym trybem życia.
więcej...
>

ŚWIADECTWO O WSPÓLNOCIE
> Wychowałem się w domu, w którym nie brakowało miłości, jednak moi rodzice nie mieli wspólnej, jednej wiary (moja mama była świadkiem Jehowy). Aby uniknąć konfliktów postanowili oni wychowywać mnie i mojego brata nie narzucając nam określonej religii (uważając, że gdy dorośniemy, to wybierzemy sami), więc nie znałem Boga. Jednocześnie żadna inna idea nie wydawała się dla mnie wartościowa na tyle, aby za nią pójść.
więcej...
>

TO SIĘ ZDARZYŁO NAPRAWDĘ
> Moja dziewczyna, "stary wyjadacz" odnowowy zabrała mnie na rekolekcje REO do Magdalenki i tam zrozumiałem to, co moim zdaniem jest najważniejsze dla człowieka chcącego odejść od ateizmu.
Trzeba uwierzyć, aby zobaczyć! A nie odwrotnie.
> więcej...
>

Bardzo się boję być odrzucona przez ludzi.
> Wciąż staram się robić co w mojej mocy by w jakiś sposób zarobić na ich ciepło, pomoc, zainteresowanie. I wciąż mi tego mało (tego starania), więc się staram jeszcze bardziej. Podobnie było gdy chodzi o Boga.
więcej...


 

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: